Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nealkoholické nápoje - víte co pijete?

21. 4. 2007
Nemají prakticky žádnou energetickou hodnotu. Pokud neobsahují umělá sladidla, jsou jen velkým zdrojem cukru. Nápoje vyráběné z ovoce mohou obsahovat malé množství vitamínu C. Některé nápoje jsou syceny oxidem uhličitým - limonády, minerální vody. Další složkou limonád jsou aromata přírodní, přírodně-identická a syntetická, barviva, gumy, želatina a jiné. Většina minerálních vod obsahuje vysoké množství solí a minerálních látek, které působí v určité míře léčivě, ale při trvalém a dlouhodobém pití mohou uškodit. Příliš se neliší, a ikdyž vyvěrají na různých místech, mají podobné chemické složení.

Minerální vody se dělí na:
 
 
Prosté teplice - mají teplotu nad 20°C, nízký obsah plynů i rozpuštěných látek (méně než 1g/l), příkladem jsou Jánské Lázně
Prosté kyselky - studené, s vyšším obsahem oxidu uhličitého (nad 1g/l), rozp. látky do 1 g/l, příkladem jsou Mariánské Lázně
Zemité kyselky - vysoká mineralizace (vápník, hořčík) i obsah oxidu uhličitého, jsou teplé i studené, např. Glauberova kyselka "Praga"
Alkalické vody a kyselky - pravé (Bílina) - slané kyselky (Luhačovice) - glauberové kyselky (Františkovy Lázně)
Slané (solné) vody - vysoký obsah chlóru a sodíku, například Prešovské min. vody
Jodové vody - obsah jódu přes 10 mg/litr
Sulfatické (síranové) vody - hořké vody s vysokým množstvím síranových iontů dále dělíme na:
- sádrovcové (s ionty vápníku)
- ryzí hořké (Zaječická)
- glauberovy hořké (Šaratice)
Sirné vody - obsahují přes 0,001 gramů síry na litr (ve formě sirovodíku), např. Velké Losiny
Železité a železnaté vody - obsahují přes 0,01 gramů železa (dvojmocného nebo trojmocného) na litr
Radioaktivní vody - min. radioaktivita 1 Bq v litru vody, např. pramen Curie v Jáchymově

V současné době jsou oblíbené kolové nápoje, které mimo značné množství cukru (10,5 g/100g) obsahují i malou dávku kofeinu. Vysoký obsah cukru v těchto nápojích může ovlivnit denní kalorickou bilanci. Velký podíl na oblíbenosti kolových nápojů mají media. Den co den se v televizi i v tisku setkáváme s reklamou na skvělé nápoje, bez nichž člověk nemůže existovat.

Mezi nealkoholické nápoje řadíme i nejoblíbenější teplé nápoje: kávu a čaj.
Káva obsahuje mnoho chuťových látek a malé množství draslíku a nikotinových kyselin. Lidé si jí dopřávají pro obsah kofeinu. Ten má povzbudivý účinek. Působí dráždivě na centrální nervovou soustavu, má močopudné účinky a podporuje vylučování žaludečních i žlučových šťáv. Zmenšuje svalovou únavu a vzbuzuje schopnost vyššího výkonu. Po vypití pěti hrnků silné kávy během krátké doby může dojít k celkové nervosvalové předrážděnosti, neklidu, třesu, poruchám trávení, zrychlení či nepravidelnostem srdeční činnosti a nespavosti.

Čaje jsou zdrojem některých stopových prvků - manganu, fluoru, riboflavinu a niacinu. Pití čaje není spojeno s žádným rizikem vzniku onemocnění, ale větší množství silného čaje může způsobit poruchu vstřebávání železa. Větší šálek (150 ml), připravený z 5g čaje, obsahuje: 50 - 80 mg kofeinu, 0,2 - 0,5 mg fluoru, 1 mg manganu, 0,02 vitaminu B2 a 0,2 mg nikotinové kyseliny.